Siedzę sobie spokojnie na Twitterze, piszę pamiętnik, trochę pracuję. Nagle coś ćwierka – powiadomienie z mojego anglojęzycznego konta, dziwna sprawa. Nowy obserwujący, @CastelliUK, włoska firma robiąca notatniki. Od razu więc również ich dodałam i kliknęłam odnośnik prowadzący do ich strony. Przepadłam.

Dokładnie tak jak w przypadku Martini, jest to na razie gdybanie czysto teoretyczne, bo produktu nadal nie miałam w rękach, chociaż notatnik postaram się kupić jeszcze w tym roku. Do rzeczy!

Castelli wydaje mi się bezpośrednim konkurentem Moleskine’a i Leuchtturma, chociaż w Polsce są zupełnie nieznani (tak jak i Leuchtturm). W ich ofercie znajdziemy takie typowe kalendarze, nie wybijające się ponad to co spotkamy na półce w każdym lepszym sklepie, ale również notatniki i kalendarze z serii Ivory, które swoim wyglądem i wykonaniem na pewno mogą startować do klasy premium.

q24-format q26-format

Castelli Ivory

Charakterystyczną cechą notatników i kalendarzy z tej serii jest oczywiście papier w kolorze kości słoniowej. Większość produktów dostępna jest w wariancie gładkim bądź w linię o rozstawie 5 mm (jak Moleskine i Leuchtturm). Dostępne formaty to Pocket (90 x 140 mm), Medium (130 x 210 mm) i Large  (190 x 250 mm), które minimalnie różnią się od standardowych A6, A5 i A4 – są węższe, oraz Square o wymiarach 175 x 175 mm. Notatniki w rozmiarze Pocket mają 192 strony, a Square, Medium oraz Large po 240. Ciekawym dodatkiem jest szlufka na długopis dostępna w niektórych modelach.

Jesteście gotowi poznać bliżej serię Ivory?

Castelli Ivory Tucson Edge

tucson-edge

Z jednej strony wygląda niepozornie z tą czarną okładką, z drugiej strony gumka i krawędzie stron we wściekłych kolorach skutecznie przyciągają wzrok.

Jak dla mnie aż się proszą o kratkę w środku, jednak dostępne są tylko i wyłącznie w linię. Rozmiar Medium to koszt £10.50.

Castelli Ivory Tucson

tucson

Taka ilość kolorów przyprawia mnie o zawrót głowy (a to i tak nie wszystkie).

soft touch Tucson

Tyle możemy przeczytać na temat materiału, z którego stworzona jest okładka. Jest miękki w dotyku, finał. Chociaż, może to wystarczający opis, żeby wiedzieć, że Moleskine czy Leuchtturm czegoś takiego nie oferują (ich okładek też nie umiem opisać). Mam jednak gdzieś stary kalendarz, który opisałabym zdecydowanie słowami „soft touch”, więc spodziewam się czegoś podobnego.

240 stron w kolorze kości słoniowej, 17 kolorów, dostępne gładkie lub w linie z firmowym ołówkiem w gratisie. £12.95.

Castelli Ivory Matra

ivory-matra

Ten notatnik siedzi już w moim koszyku, kosztuje prawie 12 funtów (£11.95.), ale wygląda obłędnie. W pierwszej chwili wybrałam ten brudny róż, jednak teraz zastanawiam się nad pomarańczem i zielonym, chociaż dalej nie wiem jakiego koloru będę miała kalendarz. Seledyn z pewnością odpada, choć jest naprawdę piękny, jeden i drugi.

Okładka jest matowa, cokolwiek to znaczy. Ciężko mi wyobrazić sobie materiał z jakiego jest wykonana, a jeszcze trudniej go opisać, bo w polskim słowniku chyba brakuje do tego słów.

fluent matt finish cover

Castelli Ivory Contrast

q24-ag-stack

Wyglądają elegancko! Są mniej typowe niż pozostałe, wystarczająco kolorowe, na pewno nie mają problemów ze znalezieniem amatorów mimo zaporowej ceny £14.95.

Castelli Ivory Tucson Flexi

q24-6i-477

Tucson Flexi jest w miękkiej oprawie! Występuje niestety tylko w pięciu kolorach (ale fiolet i róż są wystarczająco kuszące, obok standardowego granatowego, czerwonego i czarnego), jednak przeglądając internet natrafiłam na zdjęcia jeszcze w kilkunastu kolorach. Dostępny tylko w linię, kosztuje £11.95.

Castelli Ivory Phoenix

q24-24Szczerze obłędny.

Po pierwsze wygląda jak idealny dla facetów. Zawsze brązowy z czerwonymi, zielonymi lub pomarańczowymi dodatkami.

Po drugie, ta okładka z kolorowym obszyciem – świetny detal.

Po trzecie – krawędzie stron wykończone na złoto. Czasem wygląda to kiczowato, w tym przypadku jednak naprawdę mi się podoba!

…i jeszcze parę innych

Okej, przedstawiłam Wam te, które z chęcią bym kupiła, już tak teraz zaraz. Jednak to nie całość serii Ivory. Jeśli chcecie poznać ją bliżej – klikajcie. Są jeszcze notesy z fakturą drewna, są takie, które wyglądają jak opakowane tapetą, jest wersja przypominające skórę węża, czy wersja naprawdę premium, oprawiona w skórę. Każdy powinien móc znaleźć w tej serii produkt, w którym się zakocha.

Program partnerski

Na stronie Castelli działa całkiem ciekawy program partnerski, w którym dostaje się punkty za zakupy (1 wydany funt to 10 punktów) i oceny produktów (20 punktów), choć nie tylko. Na zachętę dostajemy 10 punktów, za zapis na newsletter kolejne 10, 2 za każdy głos w ankiecie na stronie, 5 za polecenie mailem produktu, a 10 za polubienie na Facebooku. Jeśli ktoś zarejestruje się z naszego reflinka dostajemy kolejne 15 punktów, jeśli znajomy złoży zamówienie – leci do nas punktów 30. Każde 20 punktów to  £1 zniżki.

Wysyłka do Polski pojedynczego notatnika to koszt  £4,50 – nie tak mało, z drugiej strony, przy dwóch koszt wzrasta do  £9.50, a za przesyłkę pięciu notatników zapłacimy  £32! Coś tu poszło bardzo nie tak. Przy dziesięciu już na szczęście kwota się normuje – £40 i nie zmienia nawet przy dwudziestu sztukach. Czyli albo pojedynczo, albo zamówienie grupowe powyżej dziesięciu produktów – pamiętajcie.


Reflink: http://www.castelli.co.uk/rewardsref/index/refer/id/18231/
Kod referral: djRsZDhUUmQ0cFg5VkVlbFVqcWRTUT09

To tak na wszelki wypadek, jeśli chcielibyście zarejestrować się na ich stronie.


Dajcie znać, jeśli pisalibyście się na grupowe zamówienie!

Jeśli tekst Ci się spodobał,
kliknij serduszko poniżej.

36

Komentarze (22)