Czy znacie „Lore”?

Dziś mija 3 lata Netfliksa w Polsce, spokojnie można chyba założyć, że zmienił on to, jak oglądamy seriale i filmy. Spora część ludzi korzysta z abonamentu, mniej ściąga z internetu i cierpliwie czeka na wypuszczenie sezonu czy serialu na tej platformie.

O Amazon Prime Video, który obecny jest w Polsce od ponad roku, większa część ludzi wciąż zapomina. Mimo niższej ceny usługa nie może się przyjąć i nawet „The Grand Tour”, samochodowy show z kompletną załogą brytyjskiego „Top Geara”, nie podnosi numerków.

Jeśli pomyślicie o serialach znajdujących się na platformie, może przyjść Wam do głowy jeszcze „Man in the High Castle”? To właśnie tam udostępniany jest „Preacher”, „American Gods” czy nawet „Mr. Robot”. Jeśli jednak zajrzymy w katalog trochę głębiej, znajdziemy tam trochę strasznego dobra.

„Lore” to serial inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, którego narratorem i twórcą jest Aaron Mahnke. „Lore” powstało najpierw jako podcast, później seria książek, a teraz możemy go również oglądać.

Każdy odcinek to inna historia, opowiadająca o prawdziwych wydarzeniach. W każdej opowieści dowiadujemy się wielu ciekawych rzeczy, które wpłynęły nie tylko na wydarzenia sprzed kilkudziesięciu lat, ale czasem towarzyszą nam nawet teraz i stały się już elementami kultury.

Usłyszymy tu o Elżbiecie Batory, o pierwszym wampirze, który zapoczątkował cały nurt i zainspirował Brama Stokera. Czy wiecie skąd się wzięło powiedzenie „Saved by the bell”? Ja nie wiedziałam, ale teraz już wiem. Zahaczymy o klasyczne stwory z horrorów, jak wilkołaki czy duchy, nie zabraknie ludowych legend czy opowieści o szpitalu psychiatrycznym. Wszystko, co kochają fani strachów!

Całość trochę brzmi jak dokument, gdzie narrator opowiada nam część historii, którą w aktorskiej wersji widzimy na ekranie. Dopowiada „tło” i ciekawostki, wykraczając poza wiedzę bohaterów przedstawionych.

„Lore” liczy w tej chwili 12 odcinków podzielonych na dwa sezony. Produkcja jest oryginalnym tworem Amazona, a to oznacza, że zobaczycie ją jedynie tam.

Serial ma polskie napisy, więc nie musicie się długo zastanawiać! Klik.

niedziela
06.01.2019
0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *