my French Film Festival – 6. edycja

Poznaliśmy się trzy edycje temu, bo cały festiwal dostępny był dla użytkowników Orange za darmo, a każdy film znajdował się na dedykowanej stronie z polskimi napisami. Obejrzeliśmy kilka filmów i wszystkie były dobre… Za cztery dni kolejna edycja, już nasza czwarta.

my French Film Festival – poprzednie edycje

W trzeciej edycji zdążyliśmy zobaczyć tylko kilka filmów, Donoma zapadła w mi w pamięć najbardziej, a teraz wreszcie zdobi też moją półkę, bo udało mi się dostać DVD z tym filmem. Butelka w morzu to opowieść o Izraelu, z którego nie zdawałam sobie sprawy. Radiostars okazał się zupełnie innym filmem niż początkowo zakładaliśmy, ale zaskoczył nas w bardzo pozytywny sposób. Na sam koniec obejrzeliśmy jeszcze krótkometrażowy film Jak Edmund stał się osłem.

Naszym pierwszym wyborem czwartej edycji był Dom na kółkach, a każdy kolejny obejrzany przez nas film był lepszy. Augustin, Jaszczurki, Glina i przyjemne Pauline na tropie.

W piątej edycji nie mogliśmy się na nic zdecydować i ostatecznie nie widzieliśmy nic – wstyd mi, w tym roku nadrobię, obiecuję!

my French Film Festival – 6. edycja

Okej. Czego spodziewać się w tym roku?

Będzie dziesięć filmów pełnometrażowych, dziesięć krótkometrażowych i kilka filmów specjalnych. Dwa lata temu takim filmem specjalnym były Parasolki z Cherbourga. Tytuły są na ten moment jeszcze nieznane, poznamy je pewnie za niecałe cztery doby.

Gdzie i jak oglądać?

Wszystkie filmy krótkometrażowe będę dostępne nieodpłatnie na całym świecie. Każdego roku festiwal jest dostępny za darmo na niektórych terytoriach. Podczas tej edycji będą to: Indie, Polska, Ameryka Łacińska, Rosja, Afryka i Rumunia.

To już kolejny rok z rzędu, gdy jesteśmy jednym z tych szczęśliwych krajów, który nie musi płacić za obejrzenie filmów w festiwalu. Szkoda byłoby więc nie skorzystać.

Z tego co widzę, filmy dostępne będą na oficjalnej stronie oraz na vod.onet.pl.

I jak? Będziecie ze mną rozmawiać o tych filmach?

la-6eme-edition-de-myfrenchfilmfestival-com-c-est-pour-bientot

 

czwartek
14.01.2016
2
32

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *