Paczkomaty – wielkie TAK!

To był już trzeci raz, kiedy korzystaliśmy z usług Paczkomatów. Nie pamiętam już jak „długo” trwała pierwsza dostawa, ale druga i trzecia odpowiednio 37 oraz 19 godzin. I niezaprzeczalnie uwielbiam oraz polecam wszystkim tę opcję dostawy, czy to na allegro czy każdym innym sklepie internetowym.

Osobiście rozbestwiłam się już do tego stopnia, że olewam sklepy, które nie oferują dostarczenia mi towaru w ten sposób – jeśli oczywiście nadal mogę kupić ten towar bądź podobny.

Jakie są plusy Paczkomatów?

  1. przesyłki dochodzą w tempie kurierów, za jednak znacznie niższą cenę,
  2. czas dostawy jest bardzo krótki, bardzo często możemy już się cieszyć zakupem na następny dzień po wysłaniu, bądź dobę później,
  3. niektóre Paczkomaty mają ten przywilej, że są „uzupełniane” również w soboty (i to wcale nie tylko te w większych miastach, bo Skarżysko do jakichś ekstremalnie dużych miejscowości nie należy, a jednak nasza paczka została dziś dostarczona),
  4. to my decydujemy o tym kiedy odbierzemy towar – mamy na to 72h od momentu przysłania SMS-a bądź maila z informacją, że możemy się już do Paczkomatu wybierać, nie czekamy więc na kuriera czy na awizo doręczone przez listonosza, który nawet nie pomyślał, by zapukać do drzwi,
  5. prywatność! Nikt nie patrzy na nalepkę z nadawcą poza mną, nie odbieram przesyłki od nikogo face-to-face, więc niczym się naprawdę nie trzeba przejmować.

Powodów więc jest chyba wystarczająco, by porzucić normalne dostawy. Po co przepłacać? Po co uwiązywać się z kurierami, nie daj boże jeszcze z DPD. Skoro Paczkomaty (czyli inPost) dostarczą to taniej, szybciej i z możliwością odebrania o każdej porze dnia i nocy.

sobota
21.09.2013
2
348

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dla mnie największy plus ze mogę odebrać w środku nocy w niedziele nie będąc uzależnionym od kuriera (a ci bywają humorzaści) – to jest dla mnie przeważający atut :)

Fakt, paczkomaty są szybkie, nawet szybsze od kurierów,ale polemizowałabym z tymi przywilejami. W moim najblizszym wielokrotnie odbierałam w soboty a teraz jak na złość paczka z prezentem dla mlodej od czwartku ma status w drodze. Dzis niedziela a paczki brak. Tyle że zamówiłam prezent dużo wcześniej więc mnie nie nagli. Ps. Ostatnią paczkę dostarczono mi w 17h i była to nagroda z konkursu w najtańszej opcji wysyłki.