Cześć! czyli trochę informacji o kursie HTML/CSS

Piszę to, żebyście wiedzieli, że temat nie umarł. Część z Was może śledzi mnie na Twitterze, więc jeszcze mniej-więcej widuje informacje, że pracuję nad tematem, ale większość z Was mnie nie zna (hej!). Bardziej oficjalne info by się więc przydało, nie?

Kilka spraw organizacyjnych

Po pierwsze: Discorda znajdziecie tutaj. Pomyślałam, że to najlepszy sposób na ogarnięcie wszystkiego i choć samo narzędzie kojarzy się raczej ze społecznością graczy, pełny dostęp do archiwum, możliwość tworzenia kanałów zarówno tekstowych jak i głosowych oraz jako-taka prostota w użytkowaniu to funkcje, które i tu się przydadzą.

Po drugie: najlepiej dla wszystkich będzie, jeśli dołączycie na samym początku, choć samych punktów startowych będzie kilka, w zależności od tego, ile już wiecie na temat kodowania, HTML/CSS, JavaScriptu i WordPressa. Wszystkie informacje, które przekażę Wam podczas „lekcji” będą zapisane i później możliwe do przejrzenia w dowolnym terminie, ale wiadomo, że interaktywna nauka, którą planuję, to zupełnie inne doświadczenie.

Po trzecie: będzie kilka grup, jeśli możecie, dajcie znać, czy macie już jakiekolwiek doświadczenie czy chcecie zacząć totalnie od zera. Dodatkowo, czy chcecie cokolwiek ruszyć z obsługi GIT-a czy nie (szalony plan zakłada, że część z Was będzie wykonywać „zadania domowe” właśnie przez gita). Dla grupy, która nie chce się bawić w GIT-a, będzie na pewno alternatywne rozwiązanie w postaci jsfiddle czy innych aplikacji webowych tego typu.

Po czwarte: chcę zacząć jeszcze w kwietniu, więc postarajcie się szybko dołączyć do Discorda i zgłosić, do której grupy chcecie należeć – ale jeśli sporo z Was będzie wolało zacząć później, to nie będzie problemu. Plan i tak jest taki, że będą zawsze dwie daty do wyboru, kiedy będziemy przerabiać dany temat, w każdej z grup. (Gdzie grupa średniozaawansowana po prostu zacznie minimalnie później).

Po piąte: nie wykluczam, że coś się koncepcyjnie jeszcze może zmienić, ale po to właśnie chciałam, żebyście zostawili do siebie kontakt (i później dotarli na grupę na Discordzie), żebym miala jak Was o tym informować.

Pomysły się klarują, po burzy mózgów wymyśliliśmy kilka ciekawych „zadań” testowych, a lista tematów rośnie w każdej płaszczyźnie.

Do zobaczenia na Discordzie!

PS. jak nie wiecie o co chodzi, to tu jest tło:

Kurs HTML/CSS/JS pod WordPress

czwartek
12.04.2018
0
12

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *