Znacie unDraw? Czas na alternatywę

Okej, może być tak, że wcale nie znacie unDraw – czyli czas najwyższy poznać. Możliwe, że nigdy nie czuliście potrzeby i to dlatego go nie znacie, ale jeśli robicie w grafice czy marketingu, powinniście się o to rozbić.

Undraw

UnDraw to strona, która zawiera ilustracje stworzone przez jedną osobę, Katerinę Limpitsouni. Jest ich dziesiątki, można im zmienić główny kolor, zawsze wyglądają dobrze, a pobranie SVG pozwala na zrobienie z nimi jeszcze więcej. Są też darmowe.

Licencja

Zarówno do komercyjnego, jak i niekomercyjnego użytku. Można je dowolnie przerabiać, animować i łączyć i jedyne, na co licencja nam nie pozwala, to robić „paczek” z ilustracjami, by udostępnić je do pobrania na własnej stronie.

Katalog ikon tam zmienia się dość często. Pojawiają się nowe, a niektóre znikają. To sprawia, że nawet jeśli sporo osób korzysta z tych ilustracji, nie będą się one aż tak często powtarzać.

Freepik Stories

Freepik przygotował właśnie swojego konkuretna unDraw – Stories.

Najważniejsze informacje:

Stworzoną animację możemy pobrać w postaci SVG z tamtejszymi animacjami lub jako GIF czy plik .mp4. WOW.

Bo wiecie, że SVG mają wbudowane animacje, tak? I nie trzeba sięgać ani po JavaScript, ani nawet po CSS. Nie? No to już wiecie.

Licencja

W przeciwieństwie do innych serwisów Freepika, Stories aktualnie nie ma płatnej opcji. Wszystko co jest, dostępne jest za darmo, choć w/g licencji, trzeba dodać źródło informacji. Zalecanym miejscem jej umieszczenia jest „obok” obrazka, ale oczywiście można ją umieścić w stopce (czy gdzie komu wygodnie).

Pobrane ikonki można dowolnie modyfikować i używać do komercyjnych i niekomercyjnych celów. Tak jak na mojej grafice okładkowej – tam był pierwotnie facet.

Oczywiście nie wolno ilustracji używać w drukowanych rzeczach, które zamierzacie sprzedawać, czyli np. na koszulkach czy kubkach.


Więc. OJEJKU! Ale się będę bawić. I was też zachęcam.

Illustration by Stories by Freepik

czwartek
21.05.2020
0
2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *