Kurs HTML/CSS/JS pod WordPress

Wpadł mi jakiś czas temu do głowy szalony pomysł, zainspirowany pytaniami, jakie czasem dostaję na DM — a może by tak stworzyć kurs frontendu pod WordPressa? Bez frameworków, miliona wtyczek i zbędnych narzędzi. Bardziej interaktywny niż tutoriale, które znajdziecie w internecie.

Plan jeszcze nie jest wyklarowany, wiem, że jest szansa, że to wyjdzie na Udemy, jak już pewnie będzie kompletne. Na pewno nie chcę tego robić w formie wideo ani w formie tylko tekstowej, gdzie ja piszę swoje, wy czytacie i nic z tego dalej nie rozumiecie. Nie. To ma być coś w kategorii livecodingu, gdzie będziemy gadać/pisać i wykonywać konkretne zadania, które wcześniej wytłumaczę.

O konkretach jeszcze za wiele nie powiem. Nie wiem, ile osób byłoby chętnych, jakie tematy byłyby omawiane w jakiej kolejności, ale wiem, że chcę to zrobić, więc jeśli bylibyście zainteresowani, zostawcie swój email albo nick z Twittera, żebym wiedziała, jak się z Wami kontaktować, czy jak Was informować o aktualizacjach w tym temacie. Możecie też napisać (może w komentarzach?) jakie tematy chcielibyście zobaczyć, ja wiem, że chciałabym pogadać zarówno o podstawach HTML/CSS, jak i robieniu ciekawych rzeczy w JavaScripcie, a później o integrowaniu tego wszystkiego z WordPressem. Tak, o PHP też będziemy zahaczać.

Palec pod budkę, kto się pisze! (I oczywiście, puśćcie to w świat, może Wasi znajomi też by chcieli?)

PS. Tak, kurs ten interaktywny będzie darmowy.
PS2. Tak, będzie po polsku.

Dołączyć możecie tutaj.

wtorek
27.03.2018
27
82

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Hej. W tym momencie już wielki szacunek za pomysł i że Ci się chce. Miło by było po kursie zostać z pełną wiedzą na temat tworzenia i wykorzystania motywów potomnych.
Ja optuję za wykorzystaniem GIT-a.

GIT jest jako „opcja” poza grupami, do których się ludzie aktualnie na discordzie zapisują.

Motywy potomne – jasne, zapisuję!

Na jakim poziomie ma być ten kurs. Jestem bardzo zainteresowana i jeśli zaczniesz od podstaw to będę przeszczęśliwa mogąc uczestniczyć w Twoim kursie. Zdecydowanie podoba mi się jego forma.

Czesc! Masz moze juz jakis zarys od kiedy wstępnie chcesz zaczynać i ile razy w tyg/miesiącu bedzie live?

Jakoś po świętach, jeszcze w kwietniu i tak raz na tydzień / dwa, bo tyle ludzi, że będę musiała grupy robić.

chciałbym profesjonalnie nauczyć się „Jak podpiąć stworzony szablon strony WWW HTML/CSS/JS pod WordPressa”.

Czy osoba znająca podstawy html/css i zaczynająca JS „poradzi” sobie na kursie? Czy będzie to coś dla bardziej zaawansowanych? :)

Będziemy zaczynać od totalnych podstaw. Jak cokolwiek wiesz, to możesz wskoczyć w dowolnym momencie :)

Bardzo dobry pomysł, nie mniej mam nadzieje, ze będzie to można później jakoś odtworzyć. Znając życie nie uda mi się zgrać z czasem by zjawić się.

Na pewno jakaś forma tego zostanie, raczej pisemne tutoriale, bez interaktywnej części, ale też nie pozwolę, żeby to przepadło, spokojnie.

Tak czy siak zapisze się. Chętnie zobaczę jakie podejście maja inni do tematu :)