Kulturalny przegląd tygodnia #1

Nowy cykl, kulturalny misz-masz, gdzie raz w tygodniu będę dzielić się odkryciami muzycznymi, filmowymi, serialowymi i książkowymi. Dobry pomysł?

Świat seriali

Bardzo owocny tydzień, bo poznaliśmy dwa nowe seriale – The Mighty Boosh oraz Agents of S.H.I.E.L.D. Pierwszy twór, to brytyjska komedia-musical, utrzymana w dość ciekawym stylu, bardzo chaotyczne, szczególnie pierwszy odcinek, kiedy kompletnie nie wiadomo o co chodzi, ale zdecydowanie warte uwagi. Nas wciągnęło tak, że obejrzeliśmy pierwszy sezon praktycznie jednym tchem.

tumblr_ly0h3pcP201qivp12o1_500

„Agenci Tarczy” to zadanie na trochę dłużej, sensacyjny serial, skupiony wokół organizacji S.H.I.E.L.D. z marvelowskiego uniwersum. Przeplata się parę wątków czy wspominek związanych z wcześniejszymi filmami i jest to bardzo fajny smaczek. Dla fanów Marvela jak najbardziej, ale nie jest to wymagane raczej, by się dobrze bawić. Trochę humoru, dużo akcji  i geekowskiego gadania. A byłam z początku bardzo sceptyczna! Wróciły Słodkie Kłamstewka, półtora tygodnia temu, więc co środę czekam wytrwale na napisy, bo jest naprawdę nieźle. Aktualnie leci sezon 5, a zapowiedzieli już kolejne dwa. Lubię to, ale nie podoba mi się idea ciągnięcia na siłę wszystkiego.

s-h-i-e-l-d-digital-art-hd-wallpaper-1920x1080-3683

Muzycznie

Odkryłam Glass Animals i nie mam ochoty się odczepiać, nawet teraz po głowie chodzi mi jedna z ich piosenek. Zamieszali mi w głowie i to naprawdę mocno.

Granie

O tak, miałam dwa dni przerwy w tym tygodniu, kiedy nie uruchomiłam nawet Don’t Starve, w które przecież gram nałogowo, więc odbiłam sobie wpisując się do bety nowej gry z serii Battlefield, czyli mojej ulubionej serii. Hardline, a przynajmniej to co EA zaprezentowało do tej pory, to dość ciekawa rozgrywka – dwa tryby gry aktualnie, trochę nowych gadżetów, wiele nowych możliwości i naprawdę piękna grafika, która robi wrażenie nawet, gdy wszystkie opcje graficzne ustawione są na „Low”. Grało się fajnie, chociaż nie jestem przyzwyczajona do lagów ani ogólnie do grania w takie gry na komputerze, więc czekam z niecierpliwością naprawdę na wersję na Xboxa (bo będzie kiedyś).   A z filmami się opuściliśmy ostatnio, o niczym nowym ciekawym nie słyszeliśmy za bardzo, więc skupiamy się na serialach – ale jak ktoś ma jakieś ciekawe filmy, to chętnie usłyszę propozycję! Za tydzień kolejne „wydanie”, może będę miała więcej do powiedzenia?

sobota
21.06.2014
0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *