Co planuję na 2015?

Poza postanowieniami, które są w zasadzie mało konkretne, chcę jeszcze mieć bardziej określone plany, głównie dotyczące gier, książek i filmów, bo tego się piętrzą całe stosy w kolejce, a łatwo coś zgubić. Lista pewnie będzie aktualizowana, jak to bywa z takimi listami, chętnie usłyszę też wasze propozycje do każdej kategorii.

Twory 2014 roku, na które warto zwrócić uwagę

Po pierwsze, książka i cały projekt Endgame, po drugie serial Ascension, bardzo ciekawy twór Syfy. Szkoda byłoby też przegapić filmy: The Signal, Maze Runner i Grand Budapest Hotel (to ostatnie pewnie wszyscy już widzieli, ale i tak przypominam). Spodobała mi się nowa wersja Rosemary Baby, którą wiele osób uważa za profanację oryginału. Cieszę się, że powstał w końcu jakiś odcinek Black Mirror, świąteczny, zapowiadający trzeci sezon, który ma się pojawić w tym roku.

Książki

Wielki Gatsby, Więzień Labiryntu (trzy części), Seria Niefortunnych Zdarzeń (od początku do końca), Kretochłony (trzy tomy), Marina, Lewis Barnavelt (w oryginalnej wersji językowej, gdzie zamiast Luis jest właśnie Lewis), Niezgodna (trzy części), Dom Pełen Drzwi (po raz setny), Hamlet…

Gry

Gone Home, kampanie we wszystkich posiadanych Battlefieldach + wykonanie wszystkich zadań z Bad Company 2 i Battlefield 3, The Bridge, wszystkie części Borderlandsów, Only if,  Amnesia: the Dark Descent, Amnesia: Machine for the Pigs…

Gone_Home

Filmy

Znaczna część tej listy, to filmy z TOP 250 w serwisie IMDB – w zeszłym roku obejrzeliśmy już całkiem sporą część czołówki, ale jeszcze więcej przed nami.

Sokół Maltański, Obywatel Kane, Dr. Strangelove, Północ-Północny zachód, Deszczowa piosenka, Świąteczna gospoda, Casablanca, Basen, Sabrina, To wspaniałe życie, Dzisiejsze czasy, Zawrót głowy, Taxi driver, Full metal jacket, Zabić drozda, 12 małp, Buntownik z wyboru, Garsoniera, Łowca androidów, Mechaniczna pomarańcza, In Their Skin, Screwed, Kropka nad I…

Seriale

The Honourable Woman, Orange is the New Black, Ojciec Ted, 12 monkeys, Z Archiwum X, The Middle…

 

Lista na bieżąco będzie uzupełniana i wykreślana, z chęcią też usłyszę, co uważacie za obowiązkowe do nadgonienia w tych kategoriach.

niedziela
04.01.2015
5
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

hm.. seriale – cóż może po przerwie coś zacząć oglądać, czyli nadrobić Bones’a, Californication, Luther’a. Czekam na nową serię Grimm’a i chętnie obejrzę Vikingów. Z filmów mam tyle do nadrobienia, że nie da się tego opisać. A jeśli chodzi o książki to planuję poczytać Olgę Gromyko, Metro, trochę Ann Rice, nowego Mankella, nowego Llosę i jeszcze sporo tego się znajdzie:) Musze zajrzeć na listę top 250 filmow, z tych co wypisałaś większość widziałam i faktycznie są to dobre filmy:) także przyjemnego oglądania!

Nie oglądałam ani nie czytałam nic z tego co tu wymieniłaś :) Vikingowie obili mi się o oczy i uszy, ale jakoś w sumie nie jestem przekonana – nie mój klimat. Z Moulderem, to muszę najpierw skończyć Archiwum X, zostało ostatnie półtora sezonu, którego nie ruszyliśmy od chyba roku.

Na liście TOP 250 są w większości naprawdę dobre filmy, chociaż oczywiście większość z nich to też twory bardzo popularne. O tyle fajnie, że są tam i nowości (2014) i starocie z lat 1920 :) Prawdziwy przekrój.

Ja też mam ambitne plany ogrania wszystkich singli BFa 3 i 4 :) Generalnie większość moich planów skupia się na ograniu czegoś, bo w końcu mam na czym + oczekiwanie na Wiedźmina i takie tam :) Powodzenia w realizacji! :)

W BF3 grałam masę godzin, ale na multi i to tylko w Mistrza Broni :D
ale czytałam książkę, więc mam zaspoilerowaną kampanię w większości, no cóż.
Skończę BC2 (hardcore + zrobienie wszystkich achievementów i odznak za grę), potem chyba wrócę do kampanii Bad Company i dopiero pójdę dalej, chronologicznie ;)

Możemy się też w sumie umówić kiedyś na PC (bo głównie gram na X), że sobie razem zrobi tryb współpracy, bo też nie przechodziłam jeszcze.