Houdini & Doyle – moje wielkie nadzieje

Houdini & Doyle na ekranach amerykańskiej i angielskiej telewizji zadebiutuje już w nadchodzącym kwartale. Jestem jednocześnie podekscytowana i zaniepokojona. Dlaczego?

Kto zagląda tu regularnie, ten wie, że moją największą aktorską miłością jest Michael Weston, wcielający się tutaj w jedną z tytułowych ról, czyli Harry’ego Houdini. Harry, to imię już tyle dla mnie znaczy. No nic, konkrety.

Serial tworzony jest przez Davida Shore’a, czyli tego samego gościa, który odpowiedzialny jest za znanego i uwielbianego Dr House’a. Poprzeczka więc już na starcie postawiona jest wysoko.

Aktorzy grający w tym serialu generalnie nie są znani. Stephen Mangan nie przewinął mi się nigdy przed oczami, a jedyny znany film z jego udziałem to Rush, ale nie widziałam go, więc nie jestem w stanie wam powiedzieć, czy była to jakaś znacząca rola czy tylko tyle, ile wystarczyło, by być wymienionym w obsadzie.

Normalny człowiek Westona mógł zobaczyć może ze trzy razy. W Dr Housie grał w około ośmiu odcinkach, w dwóch odcinkach Elementary, miał epizod w Gamerze i gdzieś się podobno przewinął w Adrenalinie. Pojawia się w filmach Zacha Braffa i miał taką chwilę gdzieś na przełomie milenium, kiedy grał częściowo główne role w filmach klasy B. Ja go ubóstwiam za Patologię i w sumie każdy inny film też. Ale to innym razem.

IMG_9539_hires2_FULL

Weston w tym wszystkim

David Shore już za czasów Dr House’a chciał dać Westonowi swój własny serial, który wtedy miałby opowiadać o losach Lucasa, prywatnego detektywa, którego poznaliśmy w trzecim bądź czwartym sezonie. Nie doszło to jednak do skutku, nie wiem już czemu. W każdym razie, jak widać, Michael gdzieś się tam kołatał reżyserowi w głowie, skoro wybrał go na jedną z dwóch tytułowych ról.

Mam przez to ogromne nadzieje, bo Weston już jest po czterdziestce, jest genialnym aktorem, a nadal nie miał jakiejś znanej, głównej roli w czymś, co trafiło do szerszej publiki. Trzymam za niego kciuki, żeby mu się jeszcze udało, żeby przebił się do telewizji. To byłaby miła odskocznia po tych wszystkich niszowych filmach, w których się pokazywał.

No i oczywiście, jaram się jak cholera, bo widywać go co tydzień to coś cudownego. A gdyby tak to wypaliło i powstało więcej niż tylko dziesięć odcinków pierwszej serii? David Shore ma nadzieję na dużo dużo więcej. Oby się udało.

piątek
22.01.2016
4
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie znam aktorów, ale jak to produkcja tego, kto stworzył Dr. House’a to może się skuszę :-) O ile starczy mi czasu, bo lista oglądanych przeze mnie obecnie seriali jest zdecydowanie zbyt długa :-(

2 maja jest oficjalna premiera na FOXie amerykańskim, w UK już leci od końca marca. Jest cudnie. Bałam się, że to będzie serial jak każdy inny, ale nie, trochę się wybija i nie jest kolejną zwykłą detektywistyczną serią.

PS. no wiesz co, Westona powinnaś kojarzyć chociaż z ołtarzyka na moim blogu xD

W kręconych wygląda okropnie :( i nawet ja to muszę przyznać, zakochana w nim bez reszty. Ale ogólnie to też wiem, że rzadko trafia w czyjś typ :D ale ja go kocham, mówiłam już? :P