Ryan Green — „Man-Eater: The Terrifying True Story of Cannibal Killer Katherine Knight” (Recenzja książki)

Ta książka na mojej liście przeczytanych to w sumie… przeznaczenie.

To było tak. Aktywowałam trzy miesiące Kindle Unlimited za jakieś śmieszne pieniądze i poszłam eksplorować tamtejszy katalog. Wpisałam „Cannibal” w wyszukiwarkę i znalazłam tę książkę. Dodałam na półkę, zajęłam się czytaniem czegoś innego i tak tam ta książka sobie leżała. Sięgnęłam po nią dopiero, gdy Amazon wysłał mi maila, że zaraz czas na przedłużenie subskrypcji. Tylko wtedy ten tytuł nabrał o wiele więcej sensu.

O SKYND pisałam w zeszłym roku. Od tamtego czasu udało im się nagrać jeszcze trzy piosenki. I jedna z nich to właśnie Katherine Knight.

No więc powiedzcie, czy to nie przeznaczenie?


Katherine Knight to bardzo ciekawa postać. Pierwsza kobieta skazana w Australii na karę dożywocia bez możliwości apelacji. W biografii napisanej przez Ryana Greena poznajemy historię jej życia, zaczynając od ciężkich losów jej matki. Mamy wgląd w „tło” i w to, co przyczyniło się do późniejszych tragedii. Krok po kroku autor odsłania przed nami krwawe szczegóły życia Katherine, nie pozostawiając zbyt wiele wyobraźni.

Po lekturze, od której nie umiałam się oderwać, trochę zaskoczyło mnie tylko, że nikt temu jednak nie zapobiegł. Sygnałów było mnóstwo. Z drugiej strony, dobrze też wiem, że coś takiego mogło się zdarzyć w prawie każdym kraju i prawie wszędzie policja by zawiodła.

Jeśli zastanawialiście się kiedyś, co może popchnąć człowieka do brutalnego morderstwa swojego partnera (Katherine go oskórowała, a z profesjonalnie obranego mięsa próbowała ugotować obiad dla siebie i jego dzieci), to w tej książce znajdziecie chociaż część odpowiedzi.

Sama książka była ciekawa i to na pewno nie będzie moje ostatnie spotkanie z tym autorem, a i odkrywanie biografii osób wspomnianych w piosenkach SKYND dołączy do listy życiowych celów.

Książkę Man-Eater: The Terrifying True Story of Cannibal Killer Katherine Knight znajdziecie oczywiście na Amazonie.

#31. Man-Eater: The Terrifying True Story of Cannibal Killer Katherine Knight

#31. Man-Eater: The Terrifying True Story of Cannibal Killer Katherine Knight

Autor: Ryan Green
5/5
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 160
Przeczytane: 10.10.2019
niedziela
20.10.2019
0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *