yzoja

The Core (2017-)

28 listopada 2017 Angelika Borucka 0 Seriale, Wingard/Barrett
The Core (2017-)

The Core to talk show, ale nie radiowy, tylko taki, który oglądać można grzecznie przez internet w serwisie streamingowym Shudder.

Trochę głupio mi o nim pisać, bo można go obejrzeć tylko w USA, Kanadzie, UK i Irlandii, ale z drugiej strony, dziwnie bym się czuła, nie pisząc tu o tym ani słowa.

The Core zadebiutowało chwilę temu, tematycznym odcinkiem Halloweenowym, w którym Mickey Keating – prowadzący – rozmawiał z gośćmi o tej właśnie kultowej serii filmów. Co czwartek emitowany jest jeden odcinek, widziałam już trzy z planowanych dziesięciu.

E3

W trzecim odcinku gościem specjalnym był Simon Barrett. Mój Simon Barrett.

Było cudownie. Pierwszy raz kocham się w kimś, kto faktycznie nie jest jakąś szarą myszą i choć jest „tylko” scenarzystą, to w światku horrorów jednym z bardziej rozpoznawalnych. Uwielbiam wszelkie wywiady z Simonem.

Słowem klucz odcinka było „napięcie”, więc gdy Simon rozmawiał z Mickey’em, trzymali oboje ręce w blenderach. Stało ich na stole kilka, po każdej odpowiedzi Simona, któryś z chłopaków wkładał wtyczkę. Kurczę. Wiedziałam, że to przecież reżyserowane, że nic się Simonowi w rękę nie stanie, ale i tak, siedziałam jak na szpilkach za każdym razem, gdy dwie metalowe płytki wsuwały się do gniazda. Genialne budowanie napięcia.

The Core

Każdy odcinek to co najmniej jeden gość, który opowiada o swoich filmach, tych, przy których pracował i tych ulubionych, ogólnie, nawet nie koniecznie z gatunku horrorów. Później mamy trochę o efektach specjalnych, ale nie CGI, tylko takich, gdzie gość siedzi i dłubie w wosku i innych intrygujących substancjach.

I co piękne i cudowne w Core, na końcu odcinka jest kurator z Shuddera, czyli koleś, który poleca filmy podobne do czegoś-tam. Większość z filmów znajduje się w katalogu i nie da się ukryć, że ekipa wie co robi.

Co to ten Shudder?

Pisałam już kiedyś o tym, jak wyskoczył mi w reklamie na Facebooku. Shudder to platforma VOD z horrorami, choć znajdują się tam też filmy i seriale bardziej pasujące do kategorii thriller. Dostęp to koszt 5 euro miesięcznie, w irlandzkim katalogu trochę ponad 300 tytułów.

Kolekcje na Shudderze to złoto, szczerze. Są absolutnie genialne, nie segregowane według kategorii, tylko tagów, i nie takich oczywistych.

Odkrywam tam horrory, których normalnie bym nie obejrzała, gdzie brak napisów w większości angielskojęzycznych tworów sprawia, że przyjemniej eksplorować produkcje francuskie, japońskie czy hiszpańskie. Przy okazji, już wiem, że meksykańskie są nawet dla mnie za dziwne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *