Zeszyt czy Google Docs?

Coraz bardziej jestem zdeterminowana, żeby zacząć pisać jakieś opowiadanie. Zarys mam lekki w głowie, pewnie nie jeden. Główną moją rozterką na samym starcie jest to, czy pisać normalnie w zeszycie, moim ukochanym czarnym długopisem, gdzie ponumerowanych kartek nie będę mogła wyrywać ani specjalnie kreślić – bo jak to potem wygląda. Czy może jednak zrobić arkusz w Google Docs czy innym narzędziu tego typu, gdzie mogłabym kasować i edytować zdania do woli, a do tego parę osób mogło by mieć wcześniejszy dostęp i na bieżąco mogłyby dorzucać mi swoje sugestie…

Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy i nie umiem się zdecydować już od jakiegoś czasu. Kocham ręczne pisanie, ale wiem, że nie daje takiej swobody, a dodatkowo Amon lubi przyozdabiać moje zeszyty jak nie patrzę. Pisanie na komputerze z drugiej strony pozwala na łatwą i szybką edycję, przez co mniejszą uwagę skupia się na każdym pojedynczym zdaniu.

 

Ogólnie, pisanie w zeszycie wydaje mi się intymniejsze. Nie chcę, żeby ktoś przeczytał co napisałam, to po prostu chowam zeszyt. Nie ma żadnej innej kopii, nie może się nikt „włamać” i dobrze wiem, że nakreślone w środku słowa nigdy nie ujrzą światła dziennego jeśli nie będę tego chciała. Z drugiej strony – gdy jednak bym chciała komuś z drugiego końca Polski pokazać moje twory, to już mam problem. Mogę użyć skanera, ale to zajmuje tyle czasu, że w połowie pewnie by mi się już odechciało… Kocham jednak i zeszyty i długopisy, same w sobie, mam manię kupowania coraz to nowych (chociaż długopis mam jeden chyba od dziesięciu lat), mimo, że w kartonach zalegają dosłownie sterty zupełnie pustych notatników.

Nie umiem pisać w zeszytach w linię – kratka, zawsze kratka. Nigdy czyste, nigdy w linię. Jakie są wasze preferencje w tej kwestii?

 

Google Docs czy inne takie są dobre, jeśli tworzę dokument w grupie, ale nie umiem się przekonać do używania tego w innym celu.

A wy? Jak wolicie pisać? Co wydaje Wam się bardziej odpowiednie do pisania opowiadania? Pomożecie zdecydować?

Chcę pisać opowiadanie/powieść. Nie umiem się zdecydować gdzie pisać.


Zobacz wyniki
Loading ... Loading ...
wtorek
29.07.2014
4
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ja swego czasu wybrałam coś pomiędzy: Omm Writer. Nawet notki na bloga pisałam tam, a potem kopiowałam w docelowe miejsce. Taki kompromis między intymnością pisania „tylko dla siebie”, a możliwością szybkiego podzielenia się efektami.

Ale i tak nic nie przebija ręcznego pisania :)