Planowałam ten wpis już przy pierwszej paczce, ale jakoś nie udało mi się zebrać. Wspominałam Wam o tym, że się zdecydowałam, parę zdjęć mogliście już zobaczyć na Facebooku, teraz czas na trochę więcej słów na temat tego przeuroczego Subscription Boxa, który przychodzi pod nasze drzwi z UK.

Pocket Notebooks po raz pierwszy

Pierwsze pudełko z Pocket Notebooks przyszło do mnie w połowie listopada. Rozmiar small, czyli to najmniejsze, które zawiera jeden komplet trzech notatników.

W środku były notatniki z firmy Word. Notebooks, naklejka z logo firmy i żółty spinacz z packmanem. Do całości dorzucona jest też kartka z notką od Dana i Tony’ego, którzy prowadzą sklep Pocket Notebooks. Odręczne pismo jest czasem ciężkie do rozszyfrowania, ale to strasznie urocze!

P_20151124_122915

Notatniki z firmy Word.

Na tekturowej okładce, po wewnętrznej stronie, mamy trochę miejsca, by wpisać swoje imię, jakąś notatkę dotyczącą przeznaczenia notatnika, tabelkę do zaznaczenia miesiąca, w którym korzystamy z notatnika oraz szybki klucz do list to-do, które będziemy zapisywać na kolejnych kartkach.

IMG_20151123_161421

Generalnie notatnik jest w linie, jednak na początku każdej linijki znajduje się kółeczko z kropką w środku, pomagające nam odpowiednio oznaczyć zadanie, które wpiszemy zaraz obok.

Jeśli robimy listy to-do i notatnik planujemy przeznaczać właśnie na zadania i zakupy – świetne rozwiązanie. Tekst ciągły się tam raczej nie sprawdzi.

Cena: £8.99 + £4 (wysyłka)

Pocket Notebooks po raz drugi

Zawartość pierwszego pudełka mi się spodobała, po szybkiej kalkulacji wyszło, że bardziej opłaca mi się zamawiać jednego średniego boxa na dwa miesiące, niż co miesiąc jeden mniejszy. Po pierwsze ze względu na wysyłkę, której stały koszt to £4, po drugie, są limitowane serie Field Notes, jak np. Workshop, które składają się z sześciu notatników, mają więc szansę wskoczyć w nasze pudełko.

W drugim pudełku, które odebrałam na początku tego tygodnia, znalazły się klasyczne czyste Field Notes oraz Adventure Log od Word. Notebooks. Spinacz tym razem jest w kształcie ludzika i jest przeuroczy! Obowiązkowa odręczna notka również znalazła się w pudełku.

P_20160208_140659

Czyste Field Notes na pewno szybko pójdą w ruch – notatki, szkice i co mi tylko wpadnie do głowy.

Adventure Log

P_20160208_140941

Pół strony na notatki, a w górnej części tabelka na wpisanie miejsca, daty, warunków oraz towarzyszy naszej przygody.

Widziałam pomysły, by wykorzystywać ten notatnik jako tracker biegania, a notowanie wyjazdów autem czy pieszych wędrówek wydaje się oczywistością. Jeden planuję spożytkować na wyprawy Jeepem i zwiedzanie, a drugi już poszedł w ruch i zapisujemy w nim lokacje z Fallouta 4 do których musimy wrócić po spełnieniu jakichś tam wymagań potrzebnych do odblokowania sejfów czy drzwi. Muszę jeszcze wymyślić zastosowanie dla trzeciego z kompletu.

Cena: £14.99 + £4 (wysyłka)


 

Jeśli jesteście fanami Field Notes albo lubicie kieszonkowe notatniki – nie wahajcie się i zajrzyjcie do sklepu. Oprócz sub boxów w trzech rozmiarach, znajdziecie tam też po prostu notatniki przeróżnych firm, które łączy właśnie kieszonkowy rozmiar (A6).

pocketnotebooks

Jeśli tekst Ci się spodobał,
kliknij serduszko poniżej.

6

Komentarze (28)