yzoja

Kalendarze na 2017 – co można znaleźć ciekawego?

8 listopada 2016 Angelika Borucka 9 Kultura pisania, Notatniki
Kalendarze na 2017 – co można znaleźć ciekawego?

Bullet Journal trochę ochłodził moją potrzebę posiadania kalendarza – notuję w nim daty i zadania i rzadko kiedy potrzebuję od niego czegoś więcej. Zakopany gdzieś na dnie kartonu kolumnowy Leuchtturm A4 też potwierdza, że to format i układ nie dla mnie.

Na przyszły rok kupiłam sobie pomarańczowego Leuchtturma w miękkiej oprawie. Układ miesięczny w rozmiarze A6, o którym już tu wspominałam – zaraz po jego ukazaniu się na rynku. Jeszcze nie mam go w rękach, ale już jest gotowy w Polsce do odbioru i niedługo dotrze. Mam nadzieję, że się sprawdzi, że nie przeleży 16-stu miesięcy wciśnięty w kąt.

Leuchtturm monthly planner with notebook

Jeśli nie macie jeszcze wybranego kalendarza na 2017 rok, to poniżej znajdziecie kilka klasycznych propozycji. Nie są to najtańsze kalendarze, ale są jednymi z najlepszych.

Moleskine

W tym roku niestety nie zobaczymy zbyt wiele filmowych czy książkowych okładek. Nie ma już serii Star Wars (zostały tylko trzy notatniki), a Harry Potter gości tylko na dwóch zeszytach, w dodatku ze znaczkiem Coming Soon. Znajdzie się coś dla fanów Batmana, Alicji w Krainie czarów i Małego Księcia (dwie ostatnie serie są z materiałowych oprawach).

Tygodniowe kalendarze w różnych wariantach (z notatnikiem, poziome, kolumnowe, itd.) i rozmiarach:

 • Pocket: od 55 do 65 PLN
 • Large (czyli prawie A5): od 77 do 87 PLN

Dzienne kalendarze różnią się tylko rozmiarem:

 • Pocket: od 59 do 72 PLN
 • Large: od 79 do 90 PLN

Dzienny kalendarz w 12 zeszytach – pocket, 143 PLN

Leuchtturm

Moja ulubiona marka. Większość ich kalendarzy można znaleźć w kilkunastu wersjach kolorystycznych, z roku na rok dokładają też coraz więcej modeli z miękkiej oprawie (która jest świetna). Zawsze spotkacie w nich dwie tasiemki do oznaczania ważnych miejsc, Project Planner, kieszonkę i zamknięcie na gumkę w kolorze okładki.

Miesięczny kalendarz z notatnikiem:

 • Pocket (A6): 44 PLN
 • B5: 62 PLN

Tygodniowy kalendarze z notatnikiem, bez lub kolumnowy:

 • Mini (A7): 48 PLN
 • Pocket (A6): od 44 do 48 PLN
 • Medium (A5): 60 PLN
 • Master (A4): 78 PLN

Dzienny kalendarz:

 • Pocket (A6): od 60 do 68 PLN
 • Medium (A5): 74 PLN
 • Master (A4): 109 PLN

Zeszłoroczny tekst na ten temat macie tu: poza linkami, większość nie powinna się wiele zmienić. Nie znalazłam niestety żadnych intrygujących nowości, ale jeśli natrafiliście na coś – koniecznie dajcie znać!

Jeśli zastanawiacie się Jak wybrać kalendarz? to zeszłoroczny wpis powinien Wam trochę pomóc – nie będę się przecież co roku powtarzać.

Przegląd kalendarzy na 2016

596

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Another Pony pisze:

Do końca roku już coraz mniej czasu, a ja wciąż nie mogę zdecydować się czy postawić na Bullet Journal, czy też standardowy planner. Finalnie prawdopodobnie skuszę się na oba i wówczas zadecyduję, który system bardziej mi odpowiada. :)
Pozdrawiam!

Yzoja pisze:

Bullet Journal tu wszystko utrudnia, fakt ;) dlatego ja postawiłam na coś małego – wiem, że nie będę go za często używać. Koniecznie daj znać, jak się sprawdziło Twoje ustawienie ;)

Dzięki, że wpadłaś ♥

Kurcze, mam pełno kalendarzy po mojej mamie i… zaczęłam sobie „rysować” kalendarz w starym kołonotatniku, jednak chyba fajnie byłoby mieć taki ładniejszy kalendarz. Chyba.

bobiko pisze:

Kurde,
Zastanawiam się nad takim papierowym kalendarzem ale … jednak miałbym problem noszenia go wszedzie. Pewnie jest to kwestia nawyku ale jednak szybciej odnotuje to via todoist / google Calendar.

Yzoja pisze:

Próbowałam się przestawić na kalendarz w telefonie, ale mi to nie wychodziło, z racji tego, że nie pilnowałam ile mam baterii, więc często padała akurat jak coś miałam zanotować :D

Powiem Ci, że taki pocket którego teraz biorę, jest dość poręczny, a jest jeszcze wersja mini, którą zmieścisz w każdej kieszeni ;)

Ja sobie w tym roku chyba daruję. Muszę wykończyć to co mam a mam jeszcze sporo :)

Yzoja pisze:

W tym roku zanotowałam w kalendarzu może cztery daty :/ daję sobie ostatnią szansę.
Mnie by chyba przeszkadzało pomieszanie data-dzień tygodnia, ale pewnie to przemalujesz :D

Przemaluję, ale za rok. Mam już kalendarz na 2017, chociaż akurat nie Moleskine i nie Leuchtturm. Leuchtturma w kropki zostało mi jeszcze ponad połowę. Nie ma sensu mnożyć makulatury, chociaż palce świerzbią :)

Yzoja pisze:

Ano :D to faktycznie.